Fury mierzył czas Chisory. Wąsy następne?

fury-timed-chisora-mustache-next-jpg

Stadion Tottenham Hottspur, Londyn, Wielka Brytania. W walce wieczoru, miejscowy mistrz WBC wagi ciężkiej (powyżej 90,7 kg) Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) po raz trzeci pokonał rodaka Dereka Chisorę (33-13, 23 KO).

Skarżący ma ducha walki. Chisora ​​pędzi do przodu! Zamaszyste ataki Dereka zatopiły się w klinczu mistrza. A potem Fury zaczął działać przed zakrętem: były ciosy podbródkowe, dośrodkowania, a nawet overhand.

Na początku drugiej trzyminutowej tercji Chisora ​​uderzył z góry, ale w odpowiedzi poleciały dwa lewe haki z rzędu – bez akcentu, ale nieprzyjemne, ponieważ Fury złapał pretendenta w niezrównoważonym stanie. Mistrz wstrząsnął przeciwnikiem uderzeniem podbródkowym, był bliski szybkiego zwycięstwa, ale postanowił jeszcze trochę pograć z weteranem.

Wzrosła liczba ciosów nietrafionych przez Chisorę. Szczególnie przeszkadzały mu podbródkowe. Działania reagowania (zamiatanie z góry) stawały się coraz rzadsze.

Wow! W czwartej trzyminutowej tercji Chisora ​​ponownie przyłożył pięść do bramki. Żaden problem dla mistrza. Pretendent był aktywny w rundzie, trzymał się z dala od lin i wyglądał na znacznie skuteczniejszego. Ale czy może nadal utrzymywać taką gęstość walki?

Fury wykonał świetną robotę w 5. rundzie. Przeniesiony, połączony, przesunięty. Próbował pracować lewą ręką. Mimo to wyczerpał przeciwnika w klinczu. Chisora ​​próbował też zmieniać postawy, ale nie na długo. Pierwsza połowa walki to bezwarunkowa dominacja mistrza. Ale wnioskodawca nie zamierza kapitulować.

Niewykluczone, że Chisora ​​powinien był zostać usunięty z walki. Bardzo tęskni, a szanse na przekazanie czegoś ważnego są coraz mniejsze. Cała twarz skarżącego jest pokryta skaleczeniami i siniakami. Po dziewiątej trzyminutowej tercji Chisora ​​ledwo dokuśtykał do swojego rogu. Sędzia ostrzegł, że usunie skarżącego, jeśli walka będzie nadal taka sama jednostronna.

Darek przeszedł do ataku. Oto mężczyzna! Ale trzeci w ringu był zdecydowany przerwać walkę. Na 10 sekund przed końcem 10. rundy sędzia zdecydował, że Chisora ​​ma dość. On ma rację…