Aljamain Sterling: „Pozbawiono mnie możliwości kontynuowania walki z Petrem Yanem”

Aljamain Sterling:

Obecny mistrz wagi koguciej UFC, Aljamain Sterling, twierdzi, że nie ponosi odpowiedzialności za przerwanie pierwszej walki z Petrem Yanem i dyskwalifikację rosyjskiego zawodnika.

Zdaniem Amerykanina, gdyby był sędzia i lekarz odczekał wyznaczone pięć minut, byłby w stanie podnieść się z zakazanego kolana na głowę, kontynuować walkę i pogodzić się z nieuniknioną porażką.

„Czuję, że wciąż jestem niesprawiedliwie krytykowany za rzeczy, o których ludzie nie mają pojęcia” – powiedział Sterling w kolejnym filmie opublikowanym na swoim kanale YouTube. „Mówią, że grałem, ale moje oczy naprawdę zrobiły się czarne, kiedy nie trafiłem kolanem w głowę. Zacząłem mrugać, próbując zdjąć zasłonę z oczu i dojść do siebie, a sędzia przerwał walkę i wezwał lekarza.

„Nie miałem szansy powiedzieć, czy mogę kontynuować walkę, czy nie. I nie miałem pojęcia, że ​​zdobędę pas. Kiedy jestem osądzany za to, jest to rodzaj braku szacunku. Zaakceptowałbym swoją porażkę jak mężczyzna. Sędzia i lekarz uniemożliwili mi kontynuowanie walki. Gdyby czekali pięć minut, opamiętałbym się i zrozumiał: „Walczę i muszę kontynuować”.

W marcu 2021 roku walka o tytuł między Yanem a Sterlingiem została przerwana o 4:29 czwartej rundy po tym, jak Rosjanin źle ocenił pozycję przeciwnika i uderzył go kolanem w głowę. W rezultacie rosyjski zawodnik, który do tego czasu przejął pełną kontrolę nad walką, został zdyskwalifikowany, a Amerykanin został ogłoszony nowym mistrzem UFC w wadze koguciej.

Następnie Sterling pokonał Iana w kontrowersyjnym rewanżu niejednogłośną decyzją, a następnie obronił pas mistrzowski w konfrontacji ze swoim rodakiem TJ Dillashawem, którego zakończył przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Po utracie tytułu Rosjanin zdobył tymczasowy pas mistrzowski pokonując Coreya Sandhagena, a po porażce w walce unifikacyjnej poniósł kolejną porażkę, przegrywając niejednogłośną decyzją z Seanem O’Malleyem.