Sensacja w Stambule: Yildirim znokautował weterana – wideo

sensation-i-istanbul-yildirim-slog-en-veteran-ud-video-jpg

Stambuł, Turcja. W głównej walce wieczoru o wakujący tytuł WBC Asian, lokalny były pretendent do wagi średniej (do 76,2 kg) walczył Avni Yildirim (24-5, 13 KO) i wiek niemiecki
Yusuf Kanguel (21-5-1, 14 KO). Underdog świętował sensacyjne wczesne zwycięstwo.

Yıldırım rozpoczął walkę niewyraźnie. Dałem przeciwnikowi rundy startowe i udało mi się odwiedzić płótno. W czwartej rundzie faworyt zdawał się przejąć inicjatywę, a nawet wygrał powalenie. Przez bezwładność Yıldırım wziął na siebie kolejną rundę, po czym nagle ponownie zrezygnował z inicjatywy.

W ósmej trzyminutowej przerwie sprawy byłego zawodnika pogorszyły się – był w drugim nokaucie, wyglądał nieważnie, ledwo doszedł do gongu, ale w przerwie nie doszedł do siebie. Kanguel przycisnął i dodał „Pan Robot”. Mamy sensację!

Yusuf Kanguel (21-5-1) pałkarz Avni Yildrim (24-5) pokonuje nokaut na 3., 8. i 9. miejscu – podczas gdy sam przegrywa na 4. miejscu – i odniósł szokujące zwycięstwo TKO-9 w fantastycznym rewanżu w wadze super średniej ze Stambułu Indyk pic.twitter.com/wWX3z2mZKU

— Tim Boxeo (@TimBoxeo) 14 maja 2022

Canguel TKO 9.

PS: to był rewanż. W listopadzie Yildirim wygrał decyzją.

Aktem otwarcia był zwycięzca Igrzysk Europejskich, który gra dla Francji, rodem z Rosji, wagi ciężkiej (powyżej 90,7 kg).
Murad Alijew (4-0, 2 KO) – beat
Mirko Tintora (16-6-1, 9 KO) z Bośni.

Alijew kilkakrotnie powalił przeciwnika. Na minutę przed końcem drugiej rundy sędzia przerwał bezsensowne jednostronne bicie.

Francuski olimpijczyk Mourad Aliev (4-0) z wielokrotnymi nokautami, aby wymusić zwycięstwo TKO-2 nad Mirko Tintorem (16-6-1) w ich walce w wadze ciężkiej w Stambule w Turcji pic.twitter.com/27nNrBOpi9