Magomed Ismailov pokonał Alexandra Shlemenko

Magomed Ismailov defeated Alexander Shlemenko

Rosjanin wagi średniej Magomed Ismailov z powodzeniem powrócił do mieszanych sztuk walki po ponad rocznej przerwie, pokonując swojego rodaka Aleksandra Szlemenko na turnieju RCC 13 w Jekaterynburgu.

Walka, która stała się głównym wydarzeniem imprezy, przebiegła cały dystans w pięciu rundach i zakończyła się zwycięstwem Łysego Predatora, który wygrał walkę na kartach wszystkich sędziów z wynikiem 50-44.

Po niezbyt udanej próbie walki ze Szlemenką w pierwszej rundzie, Ismajłow przeszedł na plan „B” i resztę walki spędził w pozycji, w której miał inicjatywę, aktywnie się poruszał, zadawał więcej ciosów, a przy tym czas prawidłowo rozłożył swoje siły na wszystkie dwudziestopięciominutowe mecze.

Shlemenko, wręcz przeciwnie, wyglądał na powolnego, poruszał się mało i przyjmował ciosy przeciwnika, przechodząc do głuchej obrony, co często go zawodziło, a charakterystyczne ciosy Storma z rotacją w większości przecinały powietrze.

Pomimo małej aktywności, już w czwartej rundzie Shlemenko wyglądał na wyczerpanego, aw piątej rundzie sędzia Wiaczesław Kiselew odjął mu jeden punkt za systematyczną utratę czapki i cios po sygnale stop. Punkt karny zmotywował Shlemenko do końcowego zrywu, ale pozostała minuta nie wystarczyła, by wyrwać zwycięstwo w pojedynku.

Mimo to po ostatniej syrenie Alexander Shlemenko, którego twarz była spuchnięta od poważnych siniaków i skaleczeń, podniósł ręce w geście zwycięstwa i odmówił uścisku Magomeda Ismailova, wyraźnie zagubionego zachowaniem przeciwnika.

„Ta walka odbyła się dokładnie tak, jak wymarzona walka i dokładnie tak, jak ją sobie wyobrażałem”, powiedział Ismailov, który zdobył ekskluzywny pas ligi RCC, po ogłoszeniu werdyktu. „Kto nie oddycha przez dwie rundy!? Bracia, kto tam bazar!? Oto pięć rund za nami! Co, tańczyć dla Lezghina!?”

Z kolei Szlemenko dał do zrozumienia, że ​​liczy na rewanż z Ismailowem, gdyż nie zgadza się z decyzją sędziów.

„Oczywiście, że chciałbym rewanżu” – powiedział były mistrz Bellatora. „Myślę, że na to zasłużyłem, bo wydawało mi się, że przynajmniej walczyliśmy na równych prawach”

Minutę później „Storm” ponownie podszedł do mikrofonu i przeprosił swoich fanów.

„Drodzy przyjaciele, chcę prosić o przebaczenie – do tej pory zrobiłem wszystko, co mogłem. Nadal będę trenował do walki. Trochę nie wystarczyło. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli wesprzeć”