Wyniki UFC Fight Night 203: Ankalaev pokonał Santosa

UFC Fight Night 203 resultater: Ankalaev beseiret Santos

UFC Fight Night 203 odbyło się w Las Vegas, w turnieju głównym Rosjanin wagi półciężkiej Magomed Ankalaev podjął poważną próbę zdobycia tytułu, pokonując byłego pretendenta do tytułu UFC Thiago Santosa.

Walka czołówki wagi półciężkiej trwała cały dystans, po pięciu rundach, z których sędziowie dwukrotnie jednogłośnie przyznali zwycięstwo Rosjance z notami 48-47 i 49-46.

Ankalaev, który przedłużył zwycięską passę w UFC do ośmiu meczów, przez większość walki pracował jako pierwszy numer i popełnił tylko jeden błąd w ciągu 25 minut, chybiając kopnięcie z lewej strony pod koniec drugiej rundy i przewracając .

Brazylijczyk jednak nie zdołał zbudować na swoim sukcesie aż do sygnału przerwy i w trzeciej rundzie Ankałajew ponownie obrał przebieg walki, której większość toczyła się w szafie, pod jego pełną kontrolą. Rosjanin miał jedyne obalenie pod koniec czwartej rundy i próbował go powtórzyć w ostatnich pięciu minutach, jednak Santos zademonstrował dobrą obronę i pozostał na nogach, nie dając się przenieść.

W wywiadzie po walce Magomed Ankalaev stwierdził, że chciałby zobaczyć swojego kolejnego przeciwnika zwycięzcę walki o tytuł pomiędzy Gloverem Teixeirą i Jirim Prochazką, którzy spotkają się 11 czerwca na UFC 275 w Singapurze.

W drugim najważniejszym wydarzeniu turnieju były pretendent do mistrzostwa UFC w wadze koguciej, Marlon Moraes, poniósł czwartą z rzędu wczesną porażkę, przegrywając z Song Yadong w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut.

Wśród innych wyników imprezy odnotowujemy udany debiut w organizacji rosyjskiego wagi półciężkiej Azamata Murzakanowa, który na początku trzeciej rundy znokautował kameruńskiego Tafona Nchakvi podskakującym kolanem.

Khalil Runtry, Drew Dober, Damon Jackson, Miranda Maverick, Cody Brundage i Guido Cannetti również odnotowali wczesne zwycięstwa.

Wszystkie wyniki turnieju UFC Fight Night 203.