Wyniki UFC 298: Topuria znokautował Volkanovskiego, Whittaker pokonał Costę

Niepokonany hiszpańsko-gruziński zawodnik Elijah Topuria przerwał czteroletnie dominujące panowanie Alexandra Volkanovskiego w wadze piórkowej UFC wczesnym zwycięstwem przez nokaut nad Australijczykiem na gali UFC 298 w Anaheim.

Walka o tytuł, która była głównym wydarzeniem numerowanym, zakończyła się w 3:32 drugiej rundy po tym, jak Topuria pchnął przeciwnika do siatki serią trzech ciosów, zanim prawy sierpowy posłał go do stłumionego nokautu. Do tego momentu walka w wadze półśredniej była rywalizacją w stójce, bez wyraźnej przewagi po żadnej ze stron.

W pomeczowym wywiadzie, Elijah Topuria rzucił wyzwanie Conorowi McGregorowi, aby ten poprowadził galę UFC w Hiszpanii, a Alex Volkanovski dał jasno do zrozumienia, że oczekuje natychmiastowego rewanżu.

W głównym wydarzeniu turnieju były mistrz UFC w wadze średniej Robert Whittaker przywrócił swoją karierę na właściwe tory po wczesnej porażce z Dricusem Du Plessisem, pokonując byłego pretendenta do tytułu Paulo Costę dwukrotnie przez jednogłośną decyzję 30-27 i 29-28 na przestrzeni trzech rund.

Pod koniec pierwszej rundy Brazylijczyk miał szansę wygrać walkę przed czasem, gdy poważnie wstrząsnął swoim przeciwnikiem kopnięciem nogą z kołowrotu, jednak Australijczyk został uratowany na półmetku.

W trzecim głównym wydarzeniu imprezy niepokonany irlandzki zawodnik wagi półśredniej Ian Machado Garry odniósł siódme zwycięstwo w najsilniejszej lidze świata, wygrywając przez niejednogłośną decyzję z Amerykaninem Jeffem Neilem po trzech wyrównanych rundach.

Po walce, wygwizdany przez niezadowoloną publiczność, Garry rzucił wyzwanie Colby’emu Covingtonowi, obiecując wysłać byłego tymczasowego mistrza UFC na emeryturę.

Potencjalna walka o miano pretendenta w wadze lekkiej pomiędzy Henrym Sehudo i Merabem Dvalishvilim przeszła pełen dystans i zakończyła się jednogłośną decyzją Gruzina 29-28 po trzech rundach.

W pierwszych pięciu minutach „The Triple Champion” zdołał wstrząsnąć swoim przeciwnikiem lewym prostym, jednak Dvalishvili szybko opamiętał się i zwiększył presję po przerwie, ostatecznie pewnie wygrywając pozostałe dwie rundy.

W wywiadzie po walce Merab Dvalishvili stwierdził, że jako swojego kolejnego przeciwnika chce widzieć zwycięzcę walki o tytuł pomiędzy Seanem O’Malleyem i Marlonem Verą, która będzie główną galą UFC 299 w Miami 9 marca.

Inne wyniki to rozczarowujący występ rosyjskiego zawodnika wagi średniej Romana Kopylova, który przerwał passę czterech zwycięstw przegrywając przez nokaut z Amerykaninem Anthonym Hernandezem przez duszenie zza pleców w drugiej rundzie.

Marcos Rogerio de Lima, Mingyan Zhang i Danny Barlow odnieśli wczesne zwycięstwa.