Wyniki UFC 283: Moreno i Hill zostają mistrzami, Teixeira kończy karierę

UFC 283 results: Moreno and Hill become champions, Teixeira retires

W Rio de Janeiro zakończył się turniej UFC 283, w którym Amerykanin Jamal Hill pokonał Brazylijczyka Glovera Teixeirę i zdobył wakujący pas mistrzowski wagi półciężkiej UFC.

Walka o tytuł trwała do samego końca, po pięciu rundach, z których sędziowie jednogłośną decyzją z wynikiem 50-44 trzykrotnie przyznali zwycięstwo Hillowi, który zdominował przeciwnika na trybunach i zadał Teixeirze jedno z najcięższych uderzeń w jego karierze. kariera.

W drugiej, trzeciej i czwartej rundzie Amerykanin był bliski szybkiego zwycięstwa, ale brazylijski weteran, którego twarz w ostatnich pięciu minutach zamieniła się w zakrwawioną maskę z powodu licznych cięć, wykazał się niesamowitą wytrzymałością, dając sędziemu Markowi Goddardowi powody, by nie aby przerwać walkę.

W wywiadzie po meczu 31-letni Jamal Hill ogłosił, że jest gotów bronić swojego pasa mistrzowskiego przed każdym pretendentem, a 43-letni Glover Teixeira ogłosił zakończenie kariery zawodowego zawodnika.

W co-main evencie gali, Brandon Moreno, w czwartej konfrontacji z Deivesonem Figueredo, połączył tymczasowy i obecny tytuł UFC w wadze muszej, pokonując Brazylijczyka przed czasem.

Po dwóch wyrównanych rundach, w trzeciej pięciominutowej tercji Meksykanin wykonał zamaszyste kopnięcie boczne w lewo, trafiając kostką kciuka w oko przeciwnika. Podczas przerwy prawe oko Figueredo zamknęło się na stałe, co spowodowało, że lekarz zalecił sędziemu Herbowi Deanowi przerwanie walki.

Po walce Deiveson Figueredo, który stracił dotychczasowy tytuł, ogłosił, że zakończył swój bieg w dywizji muszej i przechodzi do wagi koguciej.

W trzecim najważniejszym wydarzeniu turnieju były pretendent do tytułu mistrza wagi półśredniej UFC, Gilbert Burns, pokonał Amerykanina Neila Magny’ego trójkątem dłoni w pierwszej rundzie.

Wśród innych wyników odnotowujemy nieudany występ legendarnego Brazylijczyka Mauricio Hua, który w pożegnalnej walce przegrał przez TKO w pierwszej rundzie z Ukraińcem Igorem Potera, a także kolejną porażkę Rosjanina wagi ciężkiej Szamila Abdurachimowa, który przegrał przez TKO w drugiej rundzie z brazylijskim finiszerem Jailtonem Almeidą.

Johnny Walker, Bruno Ferreira, Thiago Moises, Gabriel Bonfim, Ismael Bonfim i Daniel Marcos dodali wczesne zwycięstwa do swoich atutów.