Jasny nokaut Clarka i fatalny występ McCormacka: wideo

bright-knockout-from-clark-and-terrible-performance-by-mccormack-video-jpg

Wembley Arena, Londyn, Wielka Brytania. Srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich-2020, lokalny prospekt wagi półśredniej (do 66,7 kg) Pat McCormack (3-0, 2 KO) strasznie rozczarowany walką z
Krystian Andino (16-6-2, 2 KO) z Argentyny.

Prospektowi bardzo trudno było pokazać się w całej okazałości, gdyż przeciwnik nie wszedł na ring do walki – od gongu startowego zaczął grać po obwodzie ringu, a w razie zagrożenia rzucił się do klinczu i związać ręce przeciwnika.

McCormack dwukrotnie upuścił przeciwnika w rundach otwierających, ale nie zgodnie z zasadami – technikami zapaśniczymi. W ostatnich sekundach 2. trzyminutowej tercji potrząsnął przeciwnikiem, przyszpilił go w róg, ale nie zdążył go wykończyć – zabrzmiał gong.

W trzeciej rundzie jedynym pragnieniem było nigdy więcej nie widzieć Andino na ringu. Sędzia najwyraźniej miał te same przemyślenia. Przerwał walkę i gestami przypomniał Argentyńczykowi, że powinien boksować, a nie przytulać. Zgodził się.

Nawiasem mówiąc, McCormack również rozczarował. Bezsensowne stawianie na jeden celny cios i próba skontrowania przeciwnika, który jest zadowolony z niespiesznego tempa i małej gęstości walki. Faworyt często przecinał powietrze pięściami, a słabszy zaczął nawet bełkotać i grać przed kamerą. Wynik sędziego: 60-54.

McCormack PTS 6.

W ramach pokazu lokalny właściciel pasa WBC International w wadze super lekkiej (do 63,5 kg)
Sandy’ego Ryana (4-1, 2 KO) pokonał byłego mistrza świata w dwóch dywizjach z Argentyny
Anahi Sanchez (21-5, 13 KO).

Ryan nadał niesamowite tempo i gęstość walki. Sanchez dobrze odpowiedziała z dystansu, ale nie udało jej się zatrzymać rywalki. W drugiej połowie walki Argentyńczyk coraz bardziej przeżywał w klinczu lub kryjąc się za blokiem przy linach. Dotarła do gongu, ale wleciała bez szans: 100-90, 99-91 i 98-92.

Te strzały… pic.twitter.com/7VKaGeOBpy

— DAZN Boxing (@DAZNBoxing) 26 listopada 2022 r

Ryan UD 10.

Reprezentant Wielkiej Brytanii na olimpiadę w wadze ciężkiej 2020 (do 90,7 kg) Chivon Clark (4-0, 4 KO) znokautował argentyńskiego bramkarza
José Ulrich (17-6, 6 KO).

Faworyt w pierwszej rundzie narzucił solidne tempo, pokonując Ulricha szturchnięciem. Słabszy został zmuszony do przejścia w tryb przetrwania, ukrywając się w klinczu.

W drugiej trzyminutowej tercji Clark uderzył dwa razy z rzędu cięciem podbródkowym, zobaczył, że przeciwnik był zszokowany i nie dokończył. Sędzia przerwał walkę – obaj spisali się dobrze.

Cheavon Clarke dostarcza w wielkim stylu. #Dlaczego teFranklin jest NA ŻYWO https://t.co/FoiaUtUyQV pic.twitter.com/yCQXXEk3ka