Davis z trenerem Crawforda w rogu pokonał wytrawnego Meksykanina: wideo

davis-with-crawfords-coach-in-the-corner-defeated-the-seasoned-jpg

Prudential Center, Newark, New Jersey, USA. Srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich 2020 (Tokio, Japonia), Amerykanin wagi lekkiej (do 61,2 kg) Kishon Davis (6-0, 5 KO), trenowany przez mentora Terence’a Crawforda Briana McIntyre’a, wyraźnie poradził sobie z doświadczonymi Meksykańska
Omar Tienda (25-6, 18 KO).

W rundzie otwierającej słabszy próbował wywrzeć presję na perspektywę, dobrze pracował z bliskiej odległości. W połowie trzyminutowego okresu Davis ustawił dogodny dystans, zdobył kilka kombinacji wielokrotnych trafień, upuścił przeciwnika w ostatniej sekundzie (sędzia nie liczył powalenia).

W 2 rundzie Davis już całkowicie kontrolował przebieg walki: zawiódł przeciwnika na nogach, kontratakował, przechwycił i mocno uderzył w wątrobę. Próby Tiendy narzucenia konfrontacji władzy zostały zgaszone przez faworyta w klinczu. Doświadczony profesjonalista na poziomie wydajności. Być może dźgnięcie trochę zabrakło.

Tienda nic nie zrobiła. Był zdenerwowany i rzucił Davisa zapaśniczym ruchem w czwartej trzeciej minucie – sędzia ograniczył się do ostrzeżenia. W następnej rundzie Kiszon upuścił przeciwnika prawym dośrodkowaniem. Wstał, ale nie odpowiedział ciosami na ciosy – sędzia przerwał walkę.

BIZNES ROZWIJA SIĘ@Keyshawndavis8 | #StevensonConceicao pic.twitter.com/2gkcQGGIu2