Wyniki UFC Fight Night 219: Blanchfield zatrzymuje Andrade’a

UFC Fight Night 219 results: Blanchfield stops Andrade
Wyniki UFC Fight Night 219: Blanchfield zatrzymuje Andrade'a

Erin Blanchfield, ostatnia dziesiątka w kategorii muszej kobiet UFC, nadal pozostaje niepokonana w najsilniejszej lidze na świecie, odnosząc zwycięstwo w przerwie nad byłą mistrzynią UFC Jessicą Andrade, która zajmuje trzecie miejsce w rankingu.

Walka, której głównym bohaterem była gala UFC Fight Night 219 w Las Vegas, zakończyła się o godzinie 1:37 drugiej rundy po tym, jak 23-letnia Amerykanka przesunęła swoją przeciwniczkę, cofnęła ją i zastosowała duszenie zza pleców, zmuszając 31-latkę do… stary Brazylijczyk, aby zasygnalizować uległość.

W pierwszej rundzie Blanchfield nie wykorzystała swoich umiejętności zapaśniczych, ale pokazała, że ​​może konkurować z Andrade na trybunach, 10-9, aby zająć pierwsze pięć minut na kartach wyników dwóch sędziów.

Po piątym zwycięstwie w UFC z rzędu, Erin Blanchfield powiedziała, że ​​chce zobaczyć swojego kolejnego przeciwnika, zwycięzcę walki o tytuł pomiędzy Valentiną Shevchenko i Alexą Grasso, która odbędzie się 4 marca na gali UFC 285 w Las Vegas.

Jessica Andrade, która w pojedynku zastąpiła Tailę Santosa, przerwała własną serię trzech zwycięstw, którymi zakończyła porażkę technicznym nokautem Valentiny Shevchenko.

W drugiej najważniejszej gali gali, Amerykanin wagi półciężkiej Zack Pauga odniósł swoje pierwsze zwycięstwo pod szyldem UFC, po trzech rundach wygrywając jednogłośną decyzją ze swoim rodakiem Jordanem Wrightem, który poniósł czwartą z rzędu porażkę w organizacji.

Wśród innych wyników turnieju odnotowujemy nieudany debiut w UFC Rosjanina Husseina Askhabova, który przegrał jednogłośną decyzją z Amerykaninem Jamallem Emmersem, ponosząc pierwszą porażkę w karierze zawodowej.

Wczesne zwycięstwa odnieśli Nazim Sadikhov, Maira Bueno Silva, Filipe Lins, AJ Fletcher i Clayton Carpenter.

Wszystkie wyniki turnieju UFC Fight Night 219.