Perspektywy najwyższej rangi podniosły poziom sprzeciwu: co z tego wynikło?

top-rank-prospects-raised-the-level-of-opposition-what-came-jpg

Prudential Center, Newark, New Jersey, USA. Zabawny mecz odbył się w limicie drugiej wagi piórkowej (do 59 kg): kandydat z Portorykańczyka Henry LeBron (17-0, 10 KO) pokonał środkowego chłopa z USA Andy Vences (23-4-1, 12 KO). ).

Leworęczny LeBron ciągle przeszkadzał przeciwnikowi lewym sierpowym, potrząsał nim w 2 rundzie. Wences próbował naciskać, agresywnie boksować, rozpocząć uliczną bójkę. Jego problem polega na tym, że często stagnował przed przeciwnikiem, długo przygotowywał ataki, był krytycznie gorszy w szybkości, zapomniał o dźgnięciu, praktycznie nie bronił się skokami i poślizgami, a także ruchami głowy. Oba zdobyte przez wczesną sekcję.

Nieco lepiej Venses odniósł sukces w 3 rundzie – doszło do kilku ciosów w ciało. Ale nadal jest bardzo otwarty na lewe przeciwhaki (i bezpośrednie) i są one bardzo niebezpieczne. W drugiej połowie walki słabszy zaczął oszukiwać – często uderzał poniżej pasa. Być może sędzia powinien był to powstrzymać.

W decydującej rundzie LeBron próbował zatrzymać Wencesa. Przegapił wszystko, co leciało w jego kierunku, był bliski wczesnej porażki, ale wyzdrowiał, a nawet zakończył bitwę w ataku. Gdzie byłeś wcześniej?

Sędziowie punktują: 78-74, 79-73 i 80-72 na korzyść kandydata.

Lebron UD 8.

Ciekawa perspektywa, ale Wences zrobił wszystko, aby LeBron wyglądał dobrze.

W limicie wagi piórkowej (do 57,2 kg) lokalna perspektywa
Bruce Carrington (5-0, 3 KO) pokonał podróżnika
Jose Archel (9-5, 3 KO) z Chile.

W 2 rundzie słabszy trafił faworyta po tym, jak sędzia przerwał walkę. Carrington ruszył, solidnie zwiększył gęstość bitwy, zmusił Arkhela do klinczu, schowania się w klinczu.

Puncher Carrington za bardzo polegał na sile uderzenia, praktycznie nie próbował kombinować, otwierać obrony przeciwnika, za co otrzymał skarcenie od trenera Kay Koromy. A „Shu-shu” pominął kilka opcjonalnych lewych haków, ale zapamiętano go ze względu na doskonałe podbródki (i z obu rąk). Perspektywa praktycznie drugą połowę walki spędził z jedną ręką – kontuzjował prawy nadgarstek.

Punktacja: trzy razy 60-54 na rzecz lokalnego wojownika.

Carrington UD 6.

Perspektywa ma bardzo solidną prasę – jest uważany za topowy talent przez Top Rank, jest chwalony za swoje bojowe IQ i wygląda na doświadczonego weterana w zawodach.

19-letnia amerykańska waga półśrednia (do 66,7 kg)
Jahai Tucker (9-0, 5 KOs) pięknie minął amerykańsko-meksykański
Jose Luis Sanchez (11-3-1, 4 KO).

Underdog zaczął działać jako agresywny pierwszy numer, często uderzając w ciało. Tucker był gotowy do pracy przed przeciwnikiem: dobrze się bronił, przechwytywał, skontrował, świetnie pracował na nogach, bawił go błyskawicznymi kombinacjami i cudowną szybkością rąk.

W drugiej połowie walki faworyt zaczął grać pod kamerę: pięknie bronił się na linach, dobrze kontrował strzałami w korpus, zapadł w pamięć za solidną obronę i niezły arsenał ciosów.

O słabych punktach Tuckera: trzyma przednią rękę nisko, podatną na prawe kontrahaki i overhandy.

Ocena sędziów: 80-72, 80-72 i 79-73 na korzyść faworyta.