Oleksandr Usik znokautował Daniela Dubois

Panujący bokserski mistrz świata WBA, IBF, WBO i IBO wagi ciężkiej, Alexander Usik, z powodzeniem obronił swoje tytuły, wygrywając przed czasem z obowiązkowym pretendentem WBA Danielem Dubois na gali we Wrocławiu.

Na początku pojedynku Brytyjczyk wyglądał sztywno i niepewnie, ale w miarę postępu walki jego ciosy na korpus zaczęły sprawiać Ukraińcowi pewne problemy, a w połowie piątej rundy odważny Dubois posłał mistrza na deski ciosem na korpus, który wylądował w gumce jego majtek.

Sędzia uznał, że cios padł poniżej pasa i dał Usikowi pięć minut na dojście do siebie, które ten w pełni wykorzystał i dopiero wtedy wrócił do walki.

Począwszy od szóstej rundy ukraiński bokser zaczął zwiększać tempo, naciskając na przeciwnika i utrudniając mu pracę nad ciałem.

Pod koniec ósmej rundy Brytyjczyk nie trafił kilku ciosów i został znokautowany, a po przerwie Dubois padł od niecelnego ciosu, w wyniku czego sędzia zdecydował się przerwać walkę w 0:48 dziewiątej rundy, odnotowując zwycięstwo panującego mistrza przez nokaut.