Mamy nowego mistrza świata! I jest z Filipin

we-have-a-new-world-champion-and-hes-from-the-jpg

EDION Arena, Osaka, Japonia. W walce wieczoru miejscowy mistrz WBO wagi minimalnej (do 47,6 kg) Masataka Taniguchi (16-4, 11 KO) przegrał przez nokaut z byłym pretendentem z Filipin Melvinem „Gringo” Jerusalem (20-2, 12 KO). Dla gościa był to dopiero drugi wyjazdowy mecz w karierze. W pierwszym przegrał z chudym mistrzem WBC Wanheng Menayothinem.

Świetna runda startowa. Leworęczny mistrz agresywnie, ale powoli, zmiażdżył bardziej mobilnego pretendenta, ściskając go za liny. Yerusalem dobrze strzelał, świetnie się poruszał, ale był gorszy od Taniguchi w sile uderzenia. Najlepszy odcinek trzech minut dla mistrza – gdyby nie liny, Filipińczyk mógłby leżeć na parkiecie.

Cholera! W drugiej rundzie Japończyk wbiegł na prawą prostą i wylądował na parkiecie. A potem Taniguchi popełnił fatalny błąd. Natychmiast zerwał się na równe nogi, ale zawiedli go – kilka upadków, pijacki spacer, a sędzia zmuszony był przerwać walkę.

— wynn3939114 (@wynn3939114) 6 stycznia 2023 r

Za drugim podejściem Jerozolima została mistrzynią świata! Dzisiaj nie po japońsku! I mamy też pierwsze zdenerwowanie w tym roku!

Jerusalem TKO 2. Jest jedynym aktualnym mistrzem świata z Filipin.