Anatolij Tokow przegrał z mistrzem Bellatora Johnnym Eblinem

Anatoly Tokov lost to Bellator champion Johnny Eblin

Rosyjski zawodnik Anatolij Tokow nie zdobył pasa mistrzowskiego wagi średniej Bellatora, ponosząc porażkę w konfrontacji z Amerykaninem Johnnym Eblinem na turnieju Bellator 290 w Inglewood.

Walka o tytuł, która stała się drugim najważniejszym wydarzeniem imprezy, przebiegła do końca i zakończyła się zwycięstwem obrońcy tytułu jednogłośną decyzją z wynikiem 50-45 i dwukrotnie 49-46.

Tokov wyglądał dobrze w początkowych pięciu minutach, pokonując swojego przeciwnika w stójce, ale od drugiej rundy Eblin zaczął zwiększać tempo i aktywnie wykorzystywać swoje umiejętności zapaśnicze, podczas gdy Rosjanin, wręcz przeciwnie, zwolnił i stał się zauważalnie uzależniony fizycznie.

W rundach mistrzowskich pretendent wyglądał na kompletnie wyczerpanego, a pod koniec walki Eblin znalazł siły na widowiskowy suplex, który stał się swoistym punktem w jego dominującym występie.

Po obronie tytułu niepokonany Johnny Eblin odniósł swoje czternaste zwycięstwo w karierze, a Anatolij Tokow przerwał serię siedmiu zwycięstw w Bellatorze.