Wyniki UFC Fight Night 204: Volkov zatrzymany przez Aspinalla w pierwszej rundzie

UFC Fight Night 204 resultat: Volkov stannade av Aspinall i första omgången

Brytyjski zawodnik wagi ciężkiej Tom Aspinall zagrał jeden z najbardziej dominujących występów w swojej karierze, kiedy pokonał Alexandra Volkova na UFC Fight Night 204 w Londynie.

Rosjanin, który zajmuje szóstą linię w wadze ciężkiej UFC, nie mógł oprzeć się presji przeciwnika, który wyprzedził go szybkością, wyczuciem czasu i agresją i został zmuszony do zasygnalizowania poddania się około 3:45 pierwszej rundy, pozwalając Brytyjczyk do trzymania klucza w dłoni.

Wcześniej Volkov zdołał wstać po pierwszym transferze przeciwnika, obronić się przed kimurą, a nawet zrzucić Aspinall ciosem do przodu, jednak na tle całkowitej dominacji przeciwnika wyglądały sukcesy Drago nieistotny.

W wywiadzie po meczu Tom Aspinall stwierdził, że chce, aby jego kolejnym przeciwnikiem był australijski bokser Ty Tuivasa, który zajmuje trzecie miejsce w dywizji.

W drugiej rundzie turnieju Nowozelandczyk Dan Hooker bezskutecznie powrócił do wagi piórkowej, przegrywając przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie z Anglikiem Arnoldem Allenem.

Hooker był znacznie wyższy od swojego przeciwnika, był tak samo znacznie gorszy od niego pod względem szybkości i nie trafiał Allena na wszystkie ciosy, które leciały mu w głowę ze średniego i bliskiego dystansu.

Bardzo szybko walka przerodziła się w jednostronne bicie, które sędzia Daniel Movahedi przerwał w połowie pierwszej rundy, ustalając porażkę Nowozelandczyka.

W trzecim najwyższym wydarzeniu turnieju ulubieniec miejscowej publiczności w wadze lekkiej Paddy Pimblett odniósł swoje drugie zwycięstwo w przerwie w UFC, kończąc z duszeniem z tyłu w pierwszej rundzie meksykańskiego Rodrigo Vargasa.

Wśród innych wyników odnotowujemy zwycięstwo rosyjskiego wagi ciężkiej Siergieja Pawłowicza, który wrócił do oktagonu po ponad dwuletniej nieobecności i pokonał swojego rodaka Szamila Abdurachimowa przez TKO w pierwszej rundzie.

Czwarty Rosjanin na karcie Timur Valiev przegrał jednogłośną decyzją z niepokonanym Walijczykiem Jackiem Shore’em.

Pochodzący z Doniecka Nikita Kryłow również wystąpił bez powodzenia, po czterech minutach dominacji nad Paulem Craigiem popełnił błąd i pozwolił szkockiemu chwytakowi wykonać duszenie koronowe z trójkątem.

Molly McCann, Ilia Topuria, Makvan Amirkhani i Muhammad Mokaev odnotowali wczesne zwycięstwa.

Wszystkie wyniki turnieju UFC Fight Night 204.