Wyniki UFC 295: Aspinall nokautuje Pavlovica, Pereira zostaje mistrzem UFC

Wyniki UFC 295: Aspinall nokautuje Pavlovica, Pereira mistrzem UFC

UFC 295 odbyło się w legendarnej Madison Square Garden Arena w Nowym Jorku, a w głównym wydarzeniu były mistrz UFC w wadze średniej Alex Pereira zdobył wakujący tytuł w wadze bantamweight, pokonując byłego mistrza dywizji Jiri Prohazkę.

W pierwszej rundzie Brazylijczyk zachowywał się w sposób zdyscyplinowany, metodycznie obijając nogi przeciwnika w stójce i bronił się kompetentnie w stójce przez prawie trzy minuty po tym, jak Czech zdołał go przenieść.

W drugiej pięciominutowej tercji Prochazka polegał na wymianach przy siatce i zapłacił za to na minutę przed przerwą, kiedy nie trafił krótkim kopnięciem bocznym z lewej strony i został powalony. Próbując uciec, czeski zawodnik poszedł po kopnięcie na nogę, a Pereira uderzył go łokciami z boku i przewrócił go na plecy, zmuszając sędziego Marka Goddarda do przerwania walki w 4:08.

W wywiadzie po walce Brazylijczyk stwierdził, że nie miałby nic przeciwko dokończeniu trylogii z Israelem Adesanyą, a także wyraził chęć zmierzenia się z byłym mistrzem dywizji Jamallem Hillem, który opuścił tytuł z powodu kontuzji.

W głównym wydarzeniu rosyjski zawodnik Sergey Pavlovich nie zdobył tymczasowego pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej UFC, ponosząc wczesną porażkę z Brytyjczykiem Tomem Aspinallem.

Spodziewano się, że Aspinall będzie się dużo poruszał i już w pierwszej minucie walki zadał kilka bolesnych niskich kopnięć, co wyraźnie spowolniło i tak już sztywno wyglądającego Pavlovica. Po złapaniu przeciwnika na dwójkę, Rosjanin zwiększył presję, ale już w drugiej minucie meczu Aspinall wstrząsnął nim prawym prostym, posłał go na płótno drugą serią ciosów, a następnie wykończył go młotkami w parterze.

Kończąc walkę w 69 sekundzie, 30-letni Tom Aspinall odniósł drugie zwycięstwo z rzędu po kontuzji kolana w walce z Curtisem Bladesem i przerwał imponującą passę 31-letniego Sergeya Pavlovica sześciu zwycięstw przez nokaut w pierwszej rundzie.

W trzecim głównym wydarzeniu turnieju była mistrzyni UFC w wadze piórkowej Jessica Andrade przywróciła swoją karierę na właściwe tory po trzech porażkach z rzędu, kończąc Mackenzie Dern przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Walka w wadze lekkiej pomiędzy Rosjaninem Vyacheslavem Borshchevem i Azerbejdżaninem Nazimem Sadikhovem, która była częścią karty wstępnej, nie wyłoniła zwycięzcy, kończąc się remisem większością głosów sędziów.

Inne wyniki wydarzenia obejmowały wczesne zwycięstwa Benoita Saint-Denisa, Diego Lopeza, Mateusza Rebeckiego, Jareda Gordona i Jamalla Emmersa.