Wyniki UFC 285: Jones zostaje mistrzem wagi ciężkiej, Shevchenko traci tytuł

UFC 284 results: Jones becomes heavyweight champion, Shevchenko loses title

Jonowi Jonesowi zajęło trochę ponad dwie minuty, aby nie zignorować obrony Cyrila Gana i zdobyć wakujący pas mistrzowski wagi ciężkiej UFC.

Od pierwszych sekund walki, która prowadziła na turnieju UFC 285 w Las Vegas, Amerykanin zaczął wywierać presję na Francuza, a następnie z łatwością przewrócił rywala na ziemię, nieudanej próbie kontrataku.

Zmieniając pozycję, Jones przyszpilił Gana do siatki, bez wysiłku chwycił go za szyję i zastosował duszenie gilotynowe, zmuszając sędziego Marka Goddarda do przerwania walki o 2:04 pierwszej rundy.

Po triumfalnym powrocie do oktagonu po trzyletniej przerwie Jon Jones potwierdził, że będzie gotowy do obrony pasa w lipcu przeciwko byłemu mistrzowi dywizji Stipe Miocicowi, który wcześniej był oficjalnym pretendentem do tytułu.

W co-main evencie Alexa Grasso, pochodząca z Meksyku Alexa Grasso, stała się autorką jednego z największych niepokojów w historii mieszanych sztuk walki, odbierając Valentinie Shevchenko pas mistrzowski wagi muszej UFC, ale także zakończyć Bullet przed terminem.

Już w pierwszej rundzie Meksykanka zdołała stworzyć aktualnej mistrzyni poważne problemy w stójce, w związku z czym Szewczenko musiała wykorzystać swoje zapaśnicze umiejętności w drugiej i trzeciej pięciominutowej tercji, ale w czwartym segmencie meczu rodowita Kirgistanka popełniła błąd, oddając rywalkę i pozwalając jej na duszenie się od tyłu, położyła kres walce.

W trzeciej najważniejszej imprezie turnieju niepokonany kazachski zawodnik Szawkat Rachmonow odniósł swoje siedemnaste profesjonalne zwycięstwo, wyprzedzając Amerykanina Jeffa Neala, który dzień wcześniej nie zdał wagi i stracił trzydzieści procent wpisowego na galę. walka.

Walka w wadze półśredniej zakończyła się na 43 sekundy przed końcem rundy finałowej po duszeniu zza pleców Nomada, ale przed zasygnalizowaniem poddania Neil stoczył twardą walkę z Rakhmonowem, poważnie zaszokując przeciwnika na początku ostatnich pięciu minut. okres.

W pomeczowym wywiadzie Shavkat Rakhmonov powiedział, że jako swojego kolejnego przeciwnika chce zobaczyć Colby’ego Covingtona, czyli zwycięzcę rewanżowego pojedynku o tytuł pomiędzy Leonem Edwardsem a Kamaru Usmanem, który spotka się za dwa tygodnie w Londynie.

Wśród innych wyników odnotowujemy wczesne zwycięstwa Bo Nikala, Drikusa Du Plessisa, Marca-Andre Barrio, Iana Garry’ego i Tabaty Ricciego, a także udany debiut w organizacji pochodzącego z Tadżykistanu Loiki Radjabova, który pokonał niepokonanego Argentyńczyka Estebana Ribovicha przez jednogłośną decyzję.