Categories: MMA

Wyniki UFC 283: Jessica Andrade przeprowadza dziki atak ofensywny, aby wygrać z Lauren Murphy przez niekorzystną decyzję

Jessica Andrade dała niesamowity występ w ciągu trzech rund, aby wygrać przez nierówną decyzję z Lauren Murphy na UFC 283.

Ruch był jednokierunkowy od początku do końca, ponieważ Andrade uderzała Murphy ciosami w prawie każdej wymianie, podczas gdy ona nadal sumowała jaskrawe uderzające liczby podczas 15-minutowej bitwy. Murphy wykazała się niesamowitą wytrzymałością, ale było kilka momentów, w których wydawało się, że albo sędzia, albo nawet jej trenerzy mogli przerwać walkę, aby uniknąć dalszych obrażeń.

Kiedy było po wszystkim, wszyscy sędziowie dali Andrade walkę z kartami wyników odczytanymi 30-25, 30-25 i 30-26, gdy Brazylijka odniosła kolejne imponujące zwycięstwo przed swoim rodzinnym krajem w Brazylii.

„Chciałem uzyskać nokaut lub poddanie, ale myślę, że byłem w stanie pokazać swoją technikę” – powiedział Andrade. „Są pewne punkty, w których myślałem, że zostanie zatrzymany”.

Andrade była niezachwiana w swoim ataku na Murphy’ego serią kopnięć nogami. Następnie Andrade wrócił na szczyt serią ciosów, które zaczęły uderzać Murphy’ego w podbródek, a były pretendent do tytułu wagi muszej był wstrząśnięty, ale nie chciał odejść.

Ofensywny atak Andrade trwał nadal, gdy po prostu poruszała się do przodu i rzucała ogromnymi hakami, które nadal trafiały w cel. Murphy przyjmowała dużo obrażeń i pomimo jej najlepszych starań, aby wykorzystać swoje zapasy, Andrade szybko uwolniła się od każdej próby grapplingu w pierwszej rundzie.

Murphy nosiła obrażenia na twarzy z rozcięciami, siniakami i zakrwawionym nosem, aby pokazać swoje wymiany z Andrade na stopach. Andrade nie była tak precyzyjna w swoich atakach, aby tworzyć kombinacje, ale używała ognia przypominającego karabin maszynowy, kiedy w końcu zaczęła zadawać ciosy.

Andrade nieustannie odrzucała każdą próbę zapaśniczą, a następnie oświetlała Murphy’ego rękami. Pod koniec drugiej rundy twarz Murphy’ego była napięta i spuchnięta, gdy walka wydawała się poza zasięgiem na pięć minut przed końcem.

Prawdopodobnie największa próba powrotu Murphy miała miejsce w połowie trzeciej rundy, kiedy próbowała wykonać kimurę na dole, skąd wylądował Andrade. To było chwilowe wytchnienie, gdy Andrade uwolniła się, a następnie kontynuowała swój absolutny atak na Murphy na nogach.

Pomimo krzywego sposobu, w jaki rozegrała się walka, sędzia pozwolił Murphy kontynuować grę do ostatniego rogu, nawet gdy pochłonęła nierealną ilość kary w ciągu trzech rund.

Podczas gdy Andrade wygrała w wadze muszej, już koncentruje swoje wysiłki na wadze słomkowej. Ma nadzieję, że jej przeszłość jako mistrzyni pozwoli jej rewanżować się z Zhang Weili. Zhang Weili właśnie odzyskał tytuł w kategorii 115 funtów, wygrywając w listopadzie z Carlą Esparza.

„Dana [White], „Do kogo innego mogę się zwrócić o walkę o tytuł?” stwierdził Andrade. Pojechałem do Chin, aby zmierzyć się z Zhang Weili. Musi teraz przyjść do mnie i znieść wiele trudności, aby mnie pokonać.