Wyniki UFC 275: Prochazka kończy Teixeira, Santos z Szewczenką

UFC 275 resultat: Prochazka avslutar Teixeira, Santos tar emot Shevchenko

W trzeciej walce pod szyldem największego awansu mma 29-letni Jiri Prochazka odniósł swoje 29. profesjonalne zwycięstwo, pokonując przed terminem 42-letniego Glovera Teixeirę i zostając nowym mistrzem UFC wagi półciężkiej.

Walka o tytuł, która była główną gwiazdą turnieju UFC 275 w Singapurze, była prawdziwym thrillerem, który mógł zakończyć się w każdej chwili, ale zawodnicy, naprzemiennie przejmując inicjatywę, zdołali spędzić prawie 25 minut w oktagonie, pokazując kibicom cały swój arsenał zarówno na na stoisku i na ziemi.

Po czterech rundach zaciętej walki na torze kolizyjnym wydawało się, że Teixera wziął walkę w swoje ręce w ostatnich pięciu minutach i był bliski zakończenia walki przed terminem, ale w ostatniej chwili czeski samuraj, który przeżył wszystkie próby przeciwnika, wykorzystał błąd mistrza, cofnął się i wykonał duszenie z tyłu nago, zmuszając Brazylijczyka do zasygnalizowania poddania się na 28 sekund przed końcową syreną.

Po walce Prochazka ogłosił swoją gotowość do obrony pasa mistrzowskiego przeciwko każdemu, kto został postawiony przeciwko niemu przez UFC, a Teixeira dał jasno do zrozumienia, że ​​nie zakończy kariery zawodowej jako fighter.

We współgłównym wydarzeniu, obecna mistrzyni wagi muszej UFC, Valentina Shevchenko, siódmą udaną obronę tytułu, pokonując w trudnej konfrontacji Brazylijkę Tailę Santos, która w większości odcinków dominowała w „Bullet” na ziemi. , ale był wyraźnie gorszy od rodowitego Kirgistanu w pozycji stojącej.

Po wynikach pięciu rund meczu sędziowie rozdzielili zwycięstwo Szewczenko z wynikiem 49-46, 48-47 i 47-48, a kibice na arenie przyjęli werdykt sędziego z niezadowoleniem. ryk.

W trzecim najważniejszym wydarzeniu turnieju były mistrz wagi muszej UFC Weili Zhang pewnie poradził sobie z inną byłą mistrzynią, Joanną Jędrzejczyk, pokonując ją ciosem półobrotowym w połowie drugiej rundy.

W efekcie Chinka dostała szansę na tytuł i zostanie kolejną przeciwniczką aktualnej mistrzyni dywizji, Carli Esparza, a reprezentantka Polski, która wróciła do oktagonu dwa lata po przegranej pierwszej walce z Zhang, ogłosiła odejście na emeryturę. .

Wśród innych wyników imprezy zwracamy uwagę na nieudany występ Rosjanina Ramazana Emeeva, który już w pierwszej rundzie przegrał przez techniczny nokaut z Australijczykiem Jackiem Dellą Maddaleną, spuściwszy mocny cios w wątrobę przy siatce.

Jake Matthews, Maheshate Haysaer i Silvana Gomez Juarez również odnieśli pierwsze zwycięstwa.