Wyniki Bellatora 282: Mousasi traci tytuł, Magomedov awansuje do półfinału Grand Prix

Bellator 282 resultat: Mousasi förlorar titeln, Magomedov går vidare till Grand Prix semifinal

Niepokonany 30-letni Amerykanin Johnny Eblin odniósł swoje dwunaste profesjonalne zwycięstwo i został nowym mistrzem wagi średniej Bellatora, pokonując w dominującym stylu 36-letniego holenderskiego weterana Gegarda Mousasiego.

Walka o tytuł, która była główną gwiazdą turnieju Bellator 282 w Uncasville, zakończyła się sukcesem, po pięciu rundach, z których sędziowie trzykrotnie zwyciężyli z wynikiem 50-45 pretendentowi, który dominował z mistrzem przez 25 minut na trybunach i na ziemi.

W głównym turnieju, Amerykanin Danny Sabatello, nazywany „Włoskim gangsterem”, dotarł do półfinału Grand Prix wagi koguciej Bellator, pokonując przez jednogłośną decyzję Brazylijczyka Leandro Igo dzięki swojej przewadze w technice zapaśniczej.

W meczu półfinałowym Sabatello zmierzy się ze swoim rodakiem Raufjonem Stotsem, który znokautował Juana Archuletę.

W trzecim najważniejszym wydarzeniu turnieju rosyjski wojownik Magomed Magomiedow został kolejnym półfinalistą Grand Prix, odnosząc wczesne zwycięstwo nad peruwiańskim Enrique Barzolą.

Dawszy napierającemu przeciwnikowi dwie rundy na trzy, w czwartej pięciominutowej przerwie Magomiedow złapał Barzolę na próbie wykonania kolejnego obalenia i wykonał gilotynę, zmuszając przeciwnika do zasygnalizowania poddania się około 1:27.

Przeciwnikiem Rosjanina w półfinale będzie Amerykanin Patrick Meeks, który w ćwierćfinale pokonał Kiojiego Horiguchiego.

Wśród innych wyników imprezy odnotowujemy udane występy rosyjskich bojowników Anatolija Tokowa i Aleksandra Shabliya.

Tokov już w pierwszej rundzie zakończył technicznym nokautem debiutanta organizacji Muhammada Abdullaha, a Shabliy znokautował w drugiej rundzie byłego mistrza Bellatora w wadze lekkiej Brenta Primusa, który zajmuje drugie miejsce w rankingu dywizji.

Wszystkie wyniki z turnieju Bellator 282.