Categories: MMA

WIDEO. Bader znokautował Fedora Emelianenko i wysłał go na emeryturę

Bellator 290 gościł w Inglewood w Kalifornii

W nocy z 4 na 5 lutego w Inglewood w Kalifornii odbył się turniej mieszanych sztuk walki Bellator 290.

Walką wieczoru był rewanż pomiędzy 39-letnim mistrzem Bellator Heavyweight Ryanem Baderem ze Stanów Zjednoczonych (30-7, 1 NC) i 46-letnim Fedor Emelianenko (40–6, 1 KP).

W swoim pierwszym starciu na gali Bellator 214 w styczniu 2019 roku Amerykanin znokautował przeciwnika w pierwszej rundzie w 35 sekund.

Tym razem walka trwała 2,5 minuty, ale z takim samym skutkiem. Bader upuścił przeciwnika i zabił go potężnymi ciosami, aż sędzia przerwał walkę. To była ostatnia walka starego Fedora w jego karierze – Emelianenko ogłosił zakończenie kariery.

W drugiej najważniejszej imprezie mistrz dywizji średniej Johnny’ego Eblena z USA (12–0) zaliczył udaną pierwszą obronę przed Anatolij Tokow (31–2). Po 5 rundach wszyscy sędziowie dali Amerykance przewagę: 50–45, 49–46, 49–46