Categories: MMA

Walentyna Szewczenko złożyła oświadczenie po klęsce

Po wczesnej porażce z Alexą Grasso na UFC 285 w Las Vegas, była mistrzyni wagi muszej UFC Valentina Shevchenko jest pewna, że ​​wygrała walkę bezwarunkowo, dopóki nie popełniła błędu i nie pozwoliła Meksykaninie wykonać duszenia zza pleców w czwartej rundzie.

„Tak właśnie dzieje się w mieszanych sztukach walki” – powiedział Bullet w wywiadzie po meczu. „Wygrywasz walkę, każdą rundę, bez wątpienia, ale głupia sytuacja zmienia całą grę. To część gry, gratuluję Alexie, ale wiem, że jestem silniejszy i gdyby nie to kopnięcie z półobrotu, wynik byłby inny.

„Przynajmniej jest to jakiś ruch w dywizji muszej, może zmotywuje inne dziewczyny i poruszy je, zanim wrócę i odzyskam swój tytuł. Zdecydowanie nie mogę się doczekać natychmiastowego rewanżu, bo wiem, że wygrałem tę walkę.

Zgodnie z protokołem sędziowskim, na początku czwartej rundy Valentina Shevchenko wygrała walkę na kartach wszystkich sędziów z wynikiem 29-28 trzykrotnie, przegrywając pierwsze pięć minut i wygrywając kolejne dwie rundy.

Niepowodzenie w pojedynku z Grasso przerwało serię dziewięciu zwycięstw, z których osiem Szewczenko wygrał w walkach o tytuł i stało się pierwszą wczesną porażką Bullets pod szyldem UFC.