Ukraiński Chebotar przeszedł wytrawny Serban

ukrainian-chebotar-passed-seasoned-serban-jpg

Hala MOSiR, Lublin, Polska. W ramach pokazu wystąpił młody ukraiński kandydat w wadze półśredniej (do 66,7 kg) Wasilij Chebotar (12-0, 4 KO) – pokonał wytrawnego dziennikarza z Czech
Miroslava Serbana (13-12, 7 KO).

Słabszy zajął środek ringu, próbował narzucić boks siłowy. Leworęczny Chebotar tradycyjnie działał jako drugi numer, dużo się ruszał, dobrze uderzał w ciało. Momentami Ukrainiec lubił grać dla publiczności i popełniał wiele błędów w obronie.

W drugiej połowie walki Chebotar mniej się poruszał, więcej inwestował w ciosy. Zawodnicy na przemian wymieniali serie. Ukrainiec dodał podbródki do swojego arsenału, rozbił twarz przeciwnika, działał dokładniej. Ale Serban również odpowiedział dobrymi atakami. Ponieważ blok Wasilija jest szczerze nieważny, wyglądał na potężniejszego.

Chebotar pracował w pośpiechu. Po zakończeniu 6 rundy zasugerował, aby przeciwnik ruszył za gongiem w rytm muzyki. Podobno Ukrainiec zdecydował, że walka będzie 6-rundowa. Nie, musisz biec jeszcze przez 6 minut. W kolejnej rundzie faworyt zaczął pracować dla kamery: zajął miejsce w rogu ringu, zaprosił słabszego. On odmówił.

Walka przebiegła do końca. Ocena sędziów: 78-74, 79-73 i 80-72 na korzyść faworyta.