Stevenson pokonuje Conceição, pozostawiając tytuły nieodebrane

stevenson-beats-conceicao-leaving-titles-unclaimed-jpg

Prudential Center, Newark, New Jersey, USA. W głównym turnieju wieczoru Amerykanin Shakur Stevenson (19-0, 9 KO) pokonał mistrza olimpijskiego 2016 Brazylijczyka Robsona Conceição (17-2, 8 KO), ale wcześniej podczas ważenia pozostał bez tytułów. Pasy super piórkowe WBC i WBO (do 59 kg) pozostały nieobsadzone.

Faworyt Southpaw działał bardziej agresywnie niż zwykle, zgodnie z obietnicą przed walką. Przeszedł przez kilka lewych haków i prostych. W odpowiedzi Conceição rzucił dwójkami, często strzelając w ciało. Bardzo konkurencyjna runda.

W trzeciej trzeciej minucie Stevenson w końcu przejął inicjatywę: strzelił lewym podbródkiem, który lekko wstrząsnął Conceição, często przebijał ciało – często ciosy leciały nieco niżej niż oczekiwano. Amerykanin wyznaczył wygodny dystans, dyktował tempo i gęstość walki.

W 4 rundzie Brazylijczyk dwukrotnie odwiedził płótno. Sędzia wziął drugi upadek za powalenie (w lewo prosto na ciało). Stevenson praktycznie złamał swojego przeciwnika. Trzeci w ringu pozwolił faworytowi często strzelać poniżej pasa, stawać na nogach. Conceição praktycznie wszedł w tryb przetrwania.

W szóstej rundzie sędzia w końcu ostrzegł Stevensona przed niskimi ciosami. W odpowiedzi zaczął polować na głowę przeciwnika. Okazało się to sukcesem, ponieważ Conceição z przyzwyczajenia próbował zamknąć ciało przed ciosami. Solidnie udał się do mistrza olimpijskiego.

W 9 rundzie sędzia ukarał faworyta. Nie, nie cios poniżej pasa – rzucił go techniką zapaśniczą. Najwyraźniej są zmęczeni klinczami przeciwnika. Wow! Stevenson powtórzył trik w 10. trzeciej minucie – możesz więc przegrać przez dyskwalifikację.

.@Shakurstevenson zmęczyły mnie wszystkie gospodarstwa #StevensonConceicao pic.twitter.com/1NB2YuutL1

— ESPN Ringside (@ESPNRingside) 24 września 2022

W 11. rundzie Conceição kilka razy doznało poważnego szoku, ale nie upadło – Stevenson solidnie pchnął po dwóch takich sobie trzech minutach z rzędu. Rundę finałową również podyktował mistrz.

Ocena sędziów: 117-109, 118-108 i 117-109 na korzyść byłego mistrza.