Sterling docenił występy Volkova i Evloev

Obecny mistrz wagi koguciej UFC, Aljamain Sterling, nie pozostawił bez uwagi występów rosyjskich fighterów Alexandra Volkova i Movsara Evloeva, którzy świętowali zwycięstwa na UFC Fight Night 207 w Las Vegas w zeszły weekend.

W szczególności Amerykanin dał jasno do zrozumienia, że ​​uważa działania sędziego Herba Deana za słuszne, który około 2:12 pierwszej rundy przerwał walkę Volkova z Giarzinho Rozenstruikiem, uznając, że rodowity Surinam, który miał przeoczył kilka ciężkich ciosów, nie mógł się obronić.

„Rozenstrike bardzo szybko wyzdrowiał, ale nie sądzę, żeby to był zły przystanek” – powiedział Sterling w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych. „Rzeczy mogły się dla niego tylko pogorszyć. Gdyby sędzia nie przerwał walki, Wołkow kontynuowałby atak z góry i wszystko skończyłoby się bardzo źle dla Rozenstruika.

Mistrz UFC odnotował także występ wagi piórkowej Movsar Evloev, który w drugim najważniejszym wydarzeniu turnieju w stylu dominującym pokonał rodaka Sterlinga, Dana Ige, wygrywając walkę jednogłośną decyzją z wynikiem 30-26 i 30-27 dwa razy.

„Zdejmuję kapelusz Jewłojewowi” – ​​napisał krótko Sterling.