Categories: MMA

Slugfest wagi ciężkiej z Niemiec: Kabayel upadł, ale wygrał – wideo

RuhrCongress, Bochum, Niemcy. W main evencie wieczoru zwakowany pas mistrza Europy wg EBU waga ciężka (powyżej 90,7 kg): lokalny faworyt Agit Kabayel (23-0, 15 KO) z pewnymi problemami pokonał Chorwata w worku Agron Smakitsy (19-2, 17 KO).

Bojownicy zapomnieli o ochronie i zorganizowali tylko zaciekły slugfest. Faworyt Kabayela równie dobrze mógł ponieść debiutancką porażkę – w 2. rundzie wylądował na parkiecie. Ale wstał iw 3. 3. tercji zdobył Smakici.

Agit Kabayel (23-0) pokonał przez TKO w 3. rundzie Agron Smakici (19-2) po nokaucie w 2. rundzie. To była szalona walka w wadze ciężkiej w Bochum w Niemczech. pic.twitter.com/1QHfoGPwvd

— Permante (@PermantexG) 4 marca 2023 r

Kabayel przez TKO 3.

W ramach pokazu w tej samej wadze spotkali się niepokonani rodowici Kazachstanu Aleksandra Franka (22-0-1, 19 KO) i
Rufat Hadżijew (8-1, 4 KO) z Azerbejdżanu.

Wiekowy Frank pozostał niepokonany – w 7. rundzie dwukrotnie powalił rywala. Ta walka się skończyła.

Franek przez TKO 7.

Cyna! Kolejna fatalna decyzja sędziów z Niemiec. W limicie wagi superśredniej (do 76,2 kg) lokalny prospekt
Fiodor Michał (8-0, 4 KO) „znokautowany” w 1. rundzie 40-letniego belgijskiego dziennikarza
Islam Teffahi (22-13-2, 5 KO).

W rundzie startowej zawodnicy spotkali się w klinczu. Michel bezceremonialnie stuknął weterana w tył głowy. Zamiast ostrzec kandydata i dać Teffahi czas na regenerację, sędzia przerwał walkę, dając faworytowi wczesne zwycięstwo. Obrzydliwe!