Rewanż Jermell Charlo – Brian Castagno: statystyki walki

Projekt skomputeryzowany system Compubox opublikował statystyki zadanych/celnych ciosów zemsty o tytuł absolutnego mistrza w pierwszej wadze średniej (do 69,9 kg) pomiędzy Amerykaninem Jermellem Charlo (35-1-1, 19 KO) a Argentyńczykiem Brianem Castaño (17-1-2 , 12 KO) , która odbyła się w nocy z 14 na 15 maja w Carson (USA).

Charlo wygrał przez nokaut w 10. rundzie, jednocząc tytuły WBC, WBA Super, IBF i WBO.

Warto zauważyć, że w momencie przerwania walki Castaño przerwał przeciwnikowi zarówno pod względem łącznej liczby celnych strzałów (194-173), jak i mocy (175-142). W tym samym czasie Jermell ma przewagę w dźganiach (31-19).

To jednak nie przeszkodziło Charlo w prowadzeniu z solidnym marginesem w opinii wszystkich sędziów: rewanż Jermell Charlo – Brian Castaño: zdjęcia kart sędziowskich