Prograis znokautował Cepedę

prograis-knocked-out-cepeda-jpg

Dignity Health Sports Park, Carson, Kalifornia, USA. W walce wieczoru o wakującego pasa mistrza świata WBC wyłonili czołowi Amerykanie w wadze super lekkiej (do 63,5 kg) Jose Cepeda (35-3, 27 KO) i Regis Prograis (28-1, 24 KO). Faworyt świętował zwycięstwo.

Walka rozpoczęła się od taktycznej strzelaniny między dwoma lewicowcami. W rundzie otwarcia słabszy Cepeda był nieco skuteczniejszy i Prograis zajął drugie trzy minuty. Faworyt agresywnie miażdży, uderzony lewym sierpowym. A jego ciągłe ruchy ciała powalają widok słabszego.

W czwartej rundzie wojownicy zderzyli się głowami. Cepeda rozwinął cięcie w pobliżu prawego oka. Prograis kontrolował przebieg walki, nadawał tempo. Pierwsza połowa walki za nim to 5-1. Cepeda musi podejmować ryzyko. Być może powinieneś spróbować narzucić power boxing. Nie radzi sobie z refleksem i szybkością Prograis.

Wygląda na to, że słabszy spróbuje to zrobić. Cepeda trzymał się środka ringu. Nie, nie to. Krąży na środku ringu i nie próbuje pracować jako pierwszy numer. Przed nami najfajniejszy pojedynek szachowy, w którym faworyt improwizuje, a słabszy ma tylko jedną szansę – złapać przeciwnika na pomyłce.

Nieco lepszy Cepede odniósł sukces w 8. rundzie. Prograis zaczął flirtować – z jakiegoś powodu zrezygnował z zakończenia 9. trzyminutowej tercji. W 10. rundzie słabszy potrząsnął faworytem. Obaj wykonali stromego mahacha z bliskiej odległości. Cepeda od razu stracił inicjatywę i zaczął klinczować.

Prograis przez kolejne trzy minuty mocno uderzał przeciwnika lewym sierpowym. Widziałem, że był zszokowany i rzucił się, by dokończyć. Cepeda nie odpowiadał ciosami za ciosy, wisiał na linach. Sędzia wkroczył i przerwał walkę. Świetny występ Regisa.

Prograis przez TKO 11.

W co-main evencie wieczoru zunifikowany mistrz wagi słomkowej Kostaryki
Jocasta Valle (27-2, 9 KO) odebrał mistrzowi tytuły WBO i IBF w pierwszej kategorii muszej (do 49 kg)
Evelyn Bermudez (17-1-1, 6 KO) z Argentyny.

Walka trwała cały dystans, okazała się zacięta i zacięta – taka walka non stop. Sędziowie widzieli walkę inaczej: 95-95, 99-91 i 97-93. Wierzcie lub nie, ale 99-91 to wynik Adelaide Bird. Ona jest po prostu niezatapialna…