Niepokój! Tanzańczyk „Derek Chisora” zadał debiutancką porażkę olimpijczykowi

apset-tanzanian-derek-chisora-inflicted-a-debut-defeat-on-the-jpg

Super Dome Arena, Dar es Salaam, Tanzania. Nie bez podniecenia w Tanzanii. Lokalna wersja „Dereka Chisory” (czyli czołowego strażnika, którego nie należy oceniać po jego rekordzie, ponieważ przegrał z bardzo solidnymi zawodnikami i nie zawsze w interesach) pokonała olimpijczyka.

W limicie wagi koguciej (do 53,5 kg)
Fadhili Majiha (29-14-4, 14 KOs) z Tanzanii zaliczył debiutancką porażkę z Manyo Plange (21-1-1, 17 KOs) z Ghany.

Walka przebiegła cały dystans, a sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo słabszemu: 80-72 i dwukrotnie 78-74.

Majiha UD 10.

Naoczni świadkowie twierdzą, że werdykt sędziego nie okazał się bezstronny…

Centrum imprez Whitesands, Plant City, USA. W głównym turnieju wieczoru w limicie super lekkich (do 63,5 kg) spotkali się Amerykanin Kendo Castaneda (19-6, 9 KO) i Antonio Moran (29-5-1, 20 KO) z Meksyku.

Meksykanin dał chyba najlepszą walkę w swojej karierze. Zamiast oczekiwanej walki konkurencyjnej dominował od startowego gongu, w szóstej rundzie pokonał przeciwnika ciosem w ciało, a następnie jeszcze dwukrotnie posłał go na płótno w ostatnich trzech minutach. Na tym walka została przerwana.

Moran TKO 10.

To był finał turnieju Ostatnia szansa. zwycięzca wygrał 50 tysięcy dolarów

W ramach tego samego wieczoru, w limicie wagi lekkiej (do 61,2 kg), Meksykanin Miguel Madueno (28-1, 26 KO) przedwcześnie pokonał Panamę Juana Huertasa (16-4-1, 12 KO).

W 5 rundzie agresor zmusił słabszego do wzięcia kolana. Nie spieszył się z powrotem do walki i wolał poczekać, aż sędzia policzy do dziesięciu.