Categories: MMA

Medalista olimpijski z 2020 roku i były tymczasowy mistrz wygrał jasnymi nokautami

AlamodomeSan Antonio, Stany Zjednoczone. W limicie wagi średniej (do 72,6 kg) filipiński medalista olimpijski
Yumir Martial (4-0, 2 KO) znokautował argentyńskiego bramkarza Ricardo Villalbu (20-8-1, 8 KO).

Filipińczyk często atakował ciało przeciwnika. Na 20 sekund przed końcem pierwszej rundy Argentyńczyk nawet ukląkł. Na początku drugiej trzyminutowej tercji Martial wbił przeciwnika w róg podwójnym uderzeniem i upuścił krótki prawy hak. Nie był w stanie kontynuować walki.

Walka przez TKO 2.

Były mistrz tymczasowy WBA

grzmot dominikański Claudio Marrero (27-5, 19 KO) w limicie wagi lekkiej (do 61,2 kg) znokautowany
Gonzalo Fuensalido (12-2, 3 KO) z Chile.

Fuensalida był zmuszony boksować na granicy wytrzymałości: zadawał ciosy seriami, próbował zmiażdżyć przeciwnika tonażem, bo miał zdecydowanie słabszą siłę ognia. Spektakularne wymiany rozpoczęły się od pierwszej rundy. W drugiej trzyminutowej tercji Marrero nawet potrząsnął przeciwnikiem, ale ten stanął na nogi.

W trzeciej rundzie podwójny hak leworęcznego dominikanina w wątrobę zmusił Fuensalidę do uklęknięcia. Marrero rzucił się do wykończenia, ale uderzył poniżej pasa.

Dominikanin poczuł się pewnie w swoich możliwościach, zaczął grać do kamery, zwodzić, skutecznie i skutecznie bronić się ciałem. Powaliłem przeciwnika kolejnym bodypunchem – wyszła piękna kombinacja.

W piątej rundzie Fuensalida spudłował kolejny cios w korpus, był w trzecim powaleniu. Sędzia natychmiast przerwał walkę.