Categories: MMA

Mamy nowy absolut! Baumgardner pokonał Mekhaleda – wideo

Madison Square Garden Theatre, Nowy Jork, USA. W co-main evencie wieczoru pokonała Amerykankę Alicię Baumgardner (14-1, 7 KO).
Elham Mechaled (15-2, 3 KO) z Francji i został absolutnym mistrzem drugiej kategorii piórkowej (do 59 kg). Alicia przed walką miała trzy tytuły, a jeszcze jeden (WBA) był bez właściciela.

Mekhaled zaskoczony wejściem na ring – zobacz tę szykowną czerwoną suknię wieczorową.

A teraz wejście…

Elhem Mechaled pic.twitter.com/uLIH2lR0S7

— DAZN Boxing (@DAZNBoxing) 5 lutego 2023 r

Mekhaled dobrze rozpoczął walkę. Skuteczny pressing, dobre dźgnięcie, minięcie kilku prawych prostych. Baumgardner szuka okazji do kontrataku. Zrezygnowała z inicjatywy i jest zbyt pasywna.

Faworyt świetnie rozpoczął drugie trzy minuty. Trzymała przeciwnika na dystans, zawiodła, podwoiła się, zaznaczyła się jasną kombinacją, dobrze uderzyła w korpus. Presja pozwoliła Mekhaledowi zbliżyć się do Baumgardnera – odpowiedziała równie fajną kombinacją. Ma lepszą obronę i solidny blok.

Nie pomogło! Amerykanka zszokowała Francuzkę na początku 3. rundy prawym hakiem i upuściła ją. Podniosła się nie bez problemów, ale ponownie odwiedziła podłogę, przetrwała do gongu. Sędzia jest bliski przerwania walki.

@alyciambaum upuszcza Mekhaleda dwa razy!#BaumgardnerMekhaled | @DAZNBoxing pic.twitter.com/jST7GtSwfj

— Matchroom Boxing (@MatchroomBoxing) 5 lutego 2023 r

Baumgardner świetnie wypadł w poprzedniej rundzie. Zrobiła sobie przerwę, oddała czwarte trzy minuty rywalce, ale w kolejnej odzyskała inicjatywę. W narożniku Amerykanina stoi były mistrz świata Tony Harrison, który wkrótce czeka trudna wyjazdowa walka.

W 7. rundzie jego podopieczny był bliski wczesnego zwycięstwa. Kontrowała lewym hakiem, przeszła do kontrataku, przyszpiliła przeciwnika do lin i pokonała ją. Sędzia mógł przerwać walkę, ale Mekhaled w porę wytrzymał.

@DAZNBoxing#BaumgardnerMekhaled pic.twitter.com/TCel11ItqM

Francuzka miała nieco lepszą 8. rundę. Musi jednak podjąć ryzyko i zainicjować wymianę ciosów z przeciwnikiem, którego strzały są znacznie mocniejsze i być może dokładniejsze. Wow! Mekhaled pewnie wygrał dziewiątą trzyminutową rundę. Podkręciła gęstość walki, a Baumgardner nie może z nią w tym konkurować. Mamy intrygę!

Panie dały z siebie wszystko w rundzie finałowej. Faworyt potrzebował tych trzech minut ze względu na swoją siłę uderzenia. Fajna walka! Zobaczymy ile rund sędziowie dadzą Francuzce. Może co najmniej trzy wzięła żelazo.

99-89, 99-89 i 98-90 na korzyść faworyta. Trochę przesadzone. Ale w dzisiejszym programie to norma.