Gallen wagi ciężkiej ponownie pokonuje Hodgesa w pożegnalnym pojedynku

heavyweight-gallen-beats-hodges-again-in-farewell-bout-jpg

Świadomy Super Teatr, Sydnej, Australia. Lokalny były piłkarz i bokser wagi ciężkiej (powyżej 90,7 kg)
Paweł Gallen (14-2-1, 8 KO) zdecydował się stoczyć jeszcze jedną, ostatnią walkę w karierze – spotkał się w rewanżu z byłym rywalem na boisku rugby i ringu bokserskim
Justina Hodgesa (5-2, 2 KO), którego we wrześniu pokonał nie bez pomocy sędziego.

Format walki to 6 rund po 2 minuty. To, co się działo, bardzo przypominało pierwszą walkę: Gallen próbował narzucić power boxing, a Hodges polegał na antropometrii, wymachiwaniu dźgnięciem i spotykaniu przeciwnika prawymi hakami. W takim przypadku słabszy natychmiast się zaciął.

Hodges coraz częściej opierał się na klinczach, nie wypuszczał przeciwnika z ramion nawet po komendzie sędziego, ale w tym zamieszaniu męczył się bardziej niż Gallen. Począwszy od 3. rundy, nieustannie odwoływał się do sędziego, aw jego narożniku szczerze grali na czas.

W ciągu ostatnich 2 minut weterani brutalnie zarąbali na śmierć, a liny uratowały Hodgesa przed upadkiem. Gallen nie dobił antagonisty – zaryzykował: grał na zwłokę, odwracając się tyłem do przeciwnika. Zabrzmiał gong.

Punktacja sędziów: 60-54, 60-54 i 59-55 na korzyść faworyta.

Gallena UD 6.

41-letni Gallen zrobił bardzo dobry szum w boksie – ma na swoim koncie zwycięstwo nad byłym zawodnikiem UFC Marka Hunta (W UD 6) i były mistrz świata Lucasa Browna (W KO 1).

Reprezentant Australii na igrzyskach olimpijskich w wadze półciężkiej 2020 (do 79,4 kg)
Paulo Aokuso (3-0, 3 KO) odniósł swoje trzecie wczesne zwycięstwo w profirowaniu – niegdyś silny bramkarz-weteran z Peru, David Segarra (35-9-1, 22 KO), został skrócony.

Leworęczny Aokuso potrząsnął słabszym w rundzie otwarcia – od razu „przyklęknął” „na doświadczenie”. W 2. trzyminutowej tercji faworyt przygwoździł weterana w rogu, pięknym zwodem usunął blok i celnie uderzył lewego prostego w szczękę. Segarra upadł i postanowił nie kontynuować walki.