Figueroa pokonał Magsayo w bitwie byłych mistrzów: wideo

figueroa-beat-magsayo-in-the-battle-of-ex-champions-video-png

Toyota Arena, Ontario, Kalifornia, USA. W głównym pojedynku wieczoru rozegrano się o wakujący „tymczasowy” tytuł WBC wagi piórkowej (do 57,2 kg): w pojedynku byłych mistrzów Amerykanin Brandon Figueroa (24-1-1, 18 KO) wyrwał trudne zwycięstwo Filipińczyka Marka Magsio (24-2, 16 KO).

Obaj wyraźnie obawiali się wzajemnej siły ognia. Dlatego bitwa rozpoczęła się starannie i powoli. Figueroa próbował zmylić Magsayo, boksując w pozycji południowej łapy. Nieoczekiwanie nie brakuje szturchnięć, Filipińczyk aktywnie ćwiczy na nogach i często dzierga ręce Amerykanina.

W II turze odbyły się pierwsze wymiany. Bardziej aktywny jest Figueroa, ale dobry moment ma Magsaio – skontrował, przejął inicjatywę, zmusił faworyta do odwrotu i obrony przy linach.

Główne wydarzenie zaczyna się gorąco i ciężko @markmagsayo_MMM łączy się z dużą prawą stroną na górze rundy #FigueroaMagsayo pic.twitter.com/H6C8H10r7f

— SHOWTIME Boxing (@ShowtimeBoxing) 5 marca 2023 r

Trzecie trzy minuty dla Filipińczyka. Porusza się świetnie, zdezorientowany Figueroa z nierównym rytmem. Ale czy będzie miał wystarczającą funkcjonalność na cały dystans, biorąc pod uwagę silną presję przeciwnika i problemy podczas ważenia?

.@BrandonLeeRys powroty serwują z ładnym podwójnym lewym, aby zamknąć 3#FigueroaMagsayo zbiera ciepło pic.twitter.com/VXLmD5zazV

Jak dotąd plan Magsayo na walkę działa. Mają szczęście, że sędzia nie ukarał jeszcze za trzymanie się za ręce. W 7. rundzie Figueroa zaczął stopniowo przejmować inicjatywę. W ósmej trzyminutowej tercji sędzia ostatecznie ukarał Filipińczyka. A oto jego odpowiedź na decyzję trzeciego w ringu:

Wow, co za połączenie! @markmagsayo_MMM popisując się elektryzującą szybkością w rundzie #FigueroaMagsayo pic.twitter.com/LJaDKDkC1D

Ciepło zniknęło! Mahach w 9. rundzie. Figueroa przejął inicjatywę, zmusił Magsayo do przetrwania w 10. trzyminutowej tercji. Filipińczyk był już na kanwie kilka razy, ale do tej pory nie było czystego nokautu.

A teraz Magsayo ma kłopoty. Kolejny rzut karny w 11. rundzie. Filipińczyk w decydującej rundzie dał upust swoim pięściom, ale przez długi czas nie miał siły, by odwrócić losy walki. Plan na walkę jest dobry, ale zwycięstwo należy do faworyta.

Punktacja sędziów: 117-109, 117-109 i 118-108. Przesadzone, szczerze mówiąc. Walka była dużo bardziej wyrównana.