Elvis pokonał Adorno, drugą porażkę Abdukakhorova z rzędu

elvis-beat-adorno-abdukakhorovs-second-defeat-in-a-row-png

Zbrojownia, Minneapolis, USA. Dominikański superlekki (do 63,5 kg) Elvis Rodriguez (14-1-1, 12 KO) przerwał długą przerwę (prawie rok bez walk) i pokonał Amerykanina Josepha Adorno (17-2-2, 14 KO).

Walka rozpoczęła się w spokojnym tempie. Nastąpiła powolna taktyczna strzelanina z dźgnięciami. Według statystyk, w rundzie otwarcia na dwójkę padł tylko jeden celny cios. Nie ma w tym nic dziwnego. Ryzykownym posunięciem ze strony matchmakers jest połączenie dwóch zdecydowanych kontratakujących w walce twarzą w twarz. Te walki momentami stają się nudne.

Kultowy Ward Freddie Roach Rodriguez starał się działać bardziej aktywnie. Rozpoczęły się pierwsze wymiany. Adorno jest celniejszy i skuteczniejszy – dobrze się porusza. Elvis nieustannie powtarza się w atakach, zaczyna od dźgnięcia. Rywal był na to przygotowany od dawna.

.@_błogosławione ręce znalezienie swojego zakresu w rundzie 3.#RodriguezAdorno #MatiaPonce pic.twitter.com/OqBID7SpA1

— SHOWTIME Boxing (@ShowtimeBoxing) 26 lutego 2023 r

W 6. rundzie, po trafieniu Adorno, Rodriguez spadł na liny. Sędzia postanowił nie otwierać wyniku. Kontrowersyjna decyzja. Komentatorzy Showtime opowiadają się za dominikaninem. Jest też bardzo kontrowersyjny.

Ale w siódmym trzyminutowym okresie Adorno był już na parkiecie. Nie trafił prawym sierpowym Rodrigueza. Sędzia nieco przegapił odcinek, pozwolił dominikaninowi zadać kilka ciosów Amerykaninowi, gdy ten już ukląkł w rogu.

.@elvisTDK łapie Adorno czysto w rundzie 7 mocnym prawym hakiem, aby posłać go na matę #RodriguezAdorno #MatiaPonce pic.twitter.com/FNw42M0Yp0

Rodriguez złapał rytm (wybucha kombinacjami błyskawic), wyczuł dystans. Ponownie potrząsnął przeciwnikiem prawym sierpowym, ale tym razem nie udało mu się dokończyć, co pozwoliło mu dojść do siebie.

Prawe haki @elvisTDK #RodriguezAdorno #MatiaPonce pic.twitter.com/NSeYTzzsZN

Wygląda na to, że Adorno nie będzie już w stanie przejąć inicjatywy. Dużo częściej pudłuje, wciąż nie może się oderwać od tych nieprzyjemnych prawych sierpowych. A w przeciwległym rogu Płotka żąda szybkiego zwycięstwa od totemu.

Kilka sekund przed końcowym gongiem sędzia odnotował kolejne powalenie na korzyść Rodrigueza. Prawdopodobnie dlatego, że wyraźnie poślizgnął się w rogu ringu. W każdym razie przegrał drugą połowę bitwy – nie widział zwycięstwa.

Punktacja sędziów: 94-94, 95-93 i 97-91 na korzyść faworyta.

Rodriguez MD 10.

W limicie wagi półśredniej (do 66,7 kg) drugą porażkę z rzędu poniósł Uzbek Kudratillo Abdukakhorow (18-2, 10 KO) – sensacyjnie przegrał z miejscowym średnim chłopem
do Vishon Owens (14-3, 12 KO).

Walka okazała się zacięta, ale z lekką przewagą słabszych – lepiej wyglądała na początku walki iw decydujących rundach.

.@KAbdukakhorow zaczyna odnajdywać swój rytm #MatiaPonce eliminacje: https://t.co/RC0xwf3Tfv pic.twitter.com/kXbg1FIWK5

Owens wygrał sprawę, ale sędziowie popsuli posmak jego występu zbyt „domową” decyzją – 97-93, 98-92, a nawet 99-91.