Dana White kwestionował przerwanie walki Evana Eldera z Nazimem Sadychowem, dopóki nie zobaczył rozcięcia z bliska

dana-white-questioned-stoppage-in-evan-elder-vs-nazim-sadykhov-jpg

Evan Elder był na kartach wyników, ale niestety nie mógł dokończyć walki z Nazimem Sadychowem po tym, jak doznał makabrycznej rany wzdłuż brwi w trzeciej rundzie.

Paskudne rozcięcie zostało odkryte podczas wymiany. Sędzia Mark Smith musiał natychmiast przerwać walkę, podczas gdy Smith udał się do szpitala, aby zbadać kontuzję. Nie trwało długo, zanim lekarz zdał sobie sprawę, że cięcie było zbyt poważne, aby Elder mógł kontynuować walkę i walka została przerwana.

Prezydent UFC Dana White przesłał szereg obrazów graficznych, które pokazują zakres obrażeń Eldera po zerwaniu.

„Kwestionowałem zatrzymanie” – napisał White na Instagramie. „Teraz zamknę mordę”.

OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE GRAFIKI PONIŻEJ

Na szczęście rozcięcie zostało szybko zszyte po walce.

Starszy był, co zrozumiałe, rozczarowany wynikiem, ponieważ karty wyników ujawniły później, że miał przewagę 20-18 od wszystkich trzech sędziów zmierzających do rundy finałowej.

W toczącej się w tę iz powrotem bitwie Starszy konsekwentnie wygrywał wymiany z Sadychowem, co pozwoliło mu zachować kontrolę przez dłuższy czas podczas walki.

Cięcie zmieniło wszystko, gdy przerwa nastąpiła zaledwie w 38 sekundzie trzeciej rundy, a Sadykhov odniósł zwycięstwo przez TKO po tym, jak lekarz nie pozwolił Starszemu kontynuować.

Zwycięstwo przesunęło Sadykhova na 8-1 w jego karierze, ale co ważniejsze, odniósł zwycięstwo w swoim debiucie w ośmiokącie po tym, jak wcześniej pojawił się w Dana White’s Contender Series.