Cool Marine Herring przegrał z perspektywą podczas aktu otwarcia w Zhanibek: wideo

cooler-meereshering-verlor-bei-der-vorgruppe-in-zhanibek-gegen-die-jpg

Resorts World, Las Vegas, USA. Na akcie otwarcia były mistrz świata i były marynarz amerykański Jamel Herring (23-4, 11 KO) w limicie wagi lekkiej (do 61,2 kg) przegrał z perspektywą rodaka
Jemaine Ortiz (16-0-1, 8 KO).

Perspektywa próbowała zmylić weterana ciągłymi zmianami stojaków. W rundzie otwierającej to nie zadziałało – co jakiś czas przecinał powietrze. Ale udało się dwukrotnie potrząsnąć przeciwnikiem w drugiej trzyminutowej przerwie. Gong uratował Śledzia przed dobiciem.

Do 4 rundy walka nieco się pogorszyła – wzrosła ilość klinczów, były drobne faule, sędzia musiał coraz częściej interweniować w przebiegu wydarzeń. Po pierwszej połowie walki wszystko jest tak konkurencyjne, jak to tylko możliwe. W 6 rundzie były mistrz pięknie skontrował agresora lewym sierpowym dwa razy z rzędu, ale kolejne trzy minuty oddał prawie bez walki.

Walka konkurencyjna. Śledź był bardzo zmęczony, przegrał decydujące rundy: zwolnił, stracił równowagę, wybuchowość ciosów i szybkość. Ale możliwe, że dotyk wystarczy do remisu.