Beterbiev szybko znokautował Smitha: wideo

Teatr Madison Square Garden, Nowy Jork, USA. W głównym wydarzeniu wieczoru spotkali się mistrz WBC / IBF w wadze półciężkiej (do 79,4 kg) Rosjanin Artur Beterbiev (18-0, 18 KO) i posiadacz pasa WBO Amerykanin Joe Smith Jr. (28-4, 22 KO) w zjednoczeniu. Oczekiwane zwycięstwo uczcił faworyt gości.

Amerykański słabszy spisał się znakomicie w połowie rundy: zajął centrum ringu, dużo dźgał, próbował przebić się, był aktywny i agresywny. Beterbiev poruszał się niezwykle dużo, próbując zneutralizować cios przeciwnika, ale w połowie rundy oddał strzał. Bojownicy poszli w zamian. Smith był na podłodze dwa razy. Za pierwszym razem sędzia nie zanotował powalenia (stracił równowagę), ale za drugim razem otworzył wynik.

Nie marnuj czasu… Joe Smith Jr. dotyka płótna, aby zamknąć Rundę 1 #BeterbievKowalski pic.twitter.com/t2BC9Wo1OV

— Boks najwyższej rangi (@trboxing) 19 czerwca 2022

W 2 rundzie faworyt zdobył jeszcze dwa nokauty, a potem pokonał Smitha na sygnał sędziego – wszystko poszło: podbródki i bok, i overhands, i haki.