Alexander Volkanovski i Islam Makhachev bardziej pewni zwycięstwa po powtórce, Volkanovski wygrywa 3 rundy

alexander-volkanovski-and-islam-makhachev-more-confident-in-victory-after-jpg

Alexander Volkanovski i Islam Makhachev mieli wyraźniejszy obraz swojej epickiej walki teraz, gdy opadł kurz i żaden z nich nie zmienia swojego stanowiska.

Jeśli już, Volkanovski brzmi jeszcze bardziej pewnie, że zrobił wystarczająco dużo, aby pokonać mistrza wagi lekkiej UFC; w rzeczywistości, po pięciu niesamowitych rundach akcji, to Makhachev wygrał blisko jednogłośną decyzję w głównym turnieju UFC 284, aby odeprzeć wyzwanie Volkanovskiego i wzmocnić jego argumenty za numerem 1 w rankingu Pound-for-Pound .

Volkanovski, mistrz wagi piórkowej UFC, dał Machaczowowi wiele uznania za jego występ na sobotniej konferencji prasowej po walce, ale później tweetował że uważa, że ​​powinien opuścić Perth z kolejnym pasem na ramieniu po ponownym obejrzeniu walki.

„Właśnie obejrzałem walkę, zdecydowanie myślę, że wygrałem 2, 3 i 5” – napisał Volkanovski. „Zaskoczony, że nie podniosłem ręki! Zmierzmy się, gdziekolwiek i kiedykolwiek!”

Kilka godzin później, prawdopodobnie w odpowiedzi na Wołkanowskiego, Machaczew tweetował że był przekonany, że werdykt sędziów był słuszny i że najlepszy moment australijskiej gwiazdy miał miejsce, gdy walka była prawie rozstrzygnięta.

„Właśnie obejrzałem taśmę i muszę być uczciwy, z 25 minut Volk dostał ostatnią 1 minutę”, napisał Makhachev.

Rzeczywiste wyniki pokazały, że dwóch sędziów przyznało Machaczewowi 48-47 punktów i jeden 49-46. Wszyscy trzej sędziowie przyznali Machaczowowi rundy 1, 2 i 4, a jeden dał mu również rundę 3.

Biorąc pod uwagę, że walka była więcej niż dostarczona pod względem dramaturgii – i kontrowersji – jest całkiem możliwe, że ścieżki Machaczowa i Volkanovskiego ponownie się skrzyżują, jeśli będą mogli kontynuować swoją zwycięską drogę.