World Mixed Martial Arts Association

Russian MMA Cup: participants – World Mixed Martial Arts Association – We are the future of MMA

Published on 22 October 2015

On October 23-26 Volgograd is hosting the annual Russian MMA Cup. See below the list of participants from across Russia that will come to fight for the Cup medals.

qow6entth-4

-61,2 kg:

Shamil Pakhrudinov (UFO)

Oleg Lichkovakha (SZFO)

Georgy Tazhdinyan (Omsk)

Alexander Pozdnyakov (Chelyabinsk)

Alexander Khamitulin (Yamalo-Nenetsky AO)

Ivan Glebov (Vologda)

Aram Grigoryan (Adygeya)

Khasan Magamadov (Chechnya)

Akhmed Naurdinov (Chechnya)

Armen Gulyan (Tver)

Magomed Idrisov (Moscow)

Dmitry Ganchuk (Sakhalin)

Mansur Malachiev (Moscow)

Ramazan Amaev (Moscow)

Samvel Markosyan (Moscow)

Magomedshapi Isakov (Stavropol)

Azamat Kerefov (SKFO)

Shamil Kasumov (URFO)

Salim Kadyrov (UFO)

Magomed Magomedov (UFO)

Magomed Abdulkhalikov (Moscow)

Emit Abibulaev (KFO)

Denis Domitrashuk (KFO)

-65,8 kg:

Kurbanmagomed Kuramagomedov (Chelyabinsk(

Khalid Gadzhiev (Khanty-Mansiysk)

Ayub Daidiev (Saratov)

Sergey Shamonin (Kirov)

Ivan Ionichev (Kaliningrad)

Rashid Kurbanov (UFO)

Alikhan Vakhaev (SKFO)

Makhochi Sagitov (Adygeya)

Viktor Bichan (Sakhalin)

Kamil Abdulazizov (Moscow)

Khizri Abdulaev (Moscow)

Nabi Ashurlaev (Moscow)

Salman Salimkhanov (TSFO)

Ivan Ionichev (SZFO)

Isa Azizov (Saint Petersburg)

Salman Magomedov (Saint Petersburg)

Alexey Gannenko (Moscow)

Andrey Syrovatkin (UFO)

Gamzat Saidbegov (SKFO)

Dmitry Proskoryakov (SFO)

Alexander Khamitulin (URFO)

Konstantin Marareskul (Kursk)

Ali Osmanov (KFO)

Vladimir Melnikov (KFO)

Muzaffar Eshmatov (KFO)

-70,3 kg:

Kamil Magomedov (Moscow)

Alibek Khabibulaev (Khanty-Mansiysk)

Gasan Gadzhiev (Saratov)

Elgun Mamedov (PFO)

Murat Abdulatipov (Astrakhan)

Magomed Mamaev (Volgograd)

Yurik Smoyan (Moscow)

Magomedsaigid Alibekov (Primorye)

Gleb Khabibullin (Moscow)

Arslan Manilov (Moscow)

Abakar Magomedov (URFO)

Zalimkhan Yusupov (CSKA)

Damir Ismagulov (CSKA)

Dmitry Shestakov (SZFO)

Said Gadzhiev (Saint Petersburg)

Zaur Azizov (Saint Petersburg)

Shamil Gaziev (UFO)

Rashid Kaitmazov (UFO)

Aibek Dash-shivi (SFO)

Ivan Pozdnyakov (TSFO)

Shakh Mammaev (SKFO)

Artem Morgunov (KFO)

-77,1 kg:

Stanislav Vlasenko (Krasnoyarsk)

Saigid Izagakhmaev (Chelyabinsk)

Anton Demyanov (Mary El)

Vladimir Palchenkov (Orenburg)

Ivan Mileshkin (Pskov)

Magomed Umalatov (UFO)

Yury Verenitsin (Adygeya)

Magomed Magomedov (Dagestan)

Roman Gerts (Primorye)

Khushkadam Zavurbekov (DVFO)

Shamil Khiramagomedov (Moscow)

Dmitry Barynin (Moscow)

Khasan Khaliev (SKFO)

Anvar Chergesov (CSKA)

Gasan Ibragimov (Saint Petersburg)

Tagir Tagirov (UFO)

Alexey Shurkevich (SFO)

Sharaf Davlatmurodov (CSKA)

Ramazan Kuramagomedov (SKFO)

Arsen Daudgadzhiev (SKFO)

Eskander Seidmametov (SKFO)

-84 kg:

Georgy Emelyanov (SFO)

Alexander Kuzmitsky (Omsk)

Vladimir Ivashkin (Krasnoyarsk)

Asret Khalilov (Khanty-Mansiysk)

Vitaly Nemchinov (Khanty-Mansiysk)

Rashid Aliev (PFO)

David Barkhudaryan (UFO)

Murad Abdulbekov (UFO)

Apti Israilov (Chechnya)

Dzhabar Idrisov (Moscow)

Denis Denisov (Tver)

Artem Vorobyev (Primorye)

Magomed Nurov (Moscow)

Bulat Zhumabaev (Saint Petersburg)

Ibragim Ibragimov (Saint Petersburg)

Oleg Suetin (Sevastopol)

Idris Amizhaev (SKFO)

Maxim Kotlyarov (TSFO)

Ramazam Gamzatov (SKFO)

Nutsalkhan Umakhanov (SKFO)

-93 kg:

German Yakubov (Moscow)

Murza Chupurov (Chelyabinsk)

Abdula Dalgatov (Sverdlovsk)

Artem Koznov (Kirov)

Ilnur Samigullin (Tatartan)

Andrey Lisin (Krasnodar)

Alikhan Vakhaev (Chechnya)

Sergey Arbuzov (Tula)

Pavel Bubela (Primorye)

Ibragim Chuzhigaev (Moscow)

Magomed Gadzhiyasulov (Moscow)

Roman Lukashevich (SFO)

Akhmed Lorsaev (SKFO)

Isa Umarov (CSKA)

Anvar Arslakhanov (SZFO)

Arzhaan Kurgys (SFO)

Daniyal Zainalov (URFO)

Magomed Magomedov (UFO)

+93 kg:

Enver Salakhdinov (Moscow)

Rashid Sirazhudinov (URFO)

Niyazi Safarov (Khanty-Mansiysk)

ALexey Kiser (Orenburg)

Vitaly Babin (Ulyanovsk)

Murtaz Ibragimov (Dagestan)

Lom-Ali Litiev (Chechnya)

Alexander Grushin (Moscow)

Alexander Dankov (Moscow)

Abdulbasir Vagabov (Saint Petersburg)

Georgy Sakaev (TSFO)

Oganes Aroyan (SFO)

Anatoly Malykhsin (SFO)

Zoirdzhon Pirov (UFO)

Mukhamat Vakhaev (CSKA)

Murtuz Ibragimov (SKFO)

Nadyr Bulkadarov (KFO)

Comments:

  • facebook-14-3 Facebook

Download SocComments v1.3